Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Njoftimet e fundit

Dita Ndërkombëtare e Paqes “zbret” në Skrapar

Çdo 21 Shtator, Organizata e Kombeve të Bashkuara dedikon një datë globale për paqen. Me tematika të ndryshme, vit pas viti, sensibilizmi për rëndësinë e kësaj date, ndihet në gjithë botën. Këtë vit, Slogani i kësaj dite është Aksioni Klima për Paqe, dhe ai mbështetet në rëndësinë që duhet t’i japim mjedisit. Për këtë arsye […]

Fjala e Kryetarit të Bashkisë Skrapar në ceremoninë e hapjes së vitit të ri shkollor Shkolla e Mesme e Përgjithshme “Ramiz Aranitasi” Çorovodë

Të dashur nxënës dhe prindër, Të nderuar kolegë mësues, Është kënaqësi e vecantë për mua të jem sot këtu, për t’ju uruar një vit të mbarë shkollor. Uroj të keni kaluar pushime relaksuese dhe të jeni tashmë gati për sfidën që ju pret këtë vit. Kam zgjedhur të vij në këtë shkollë, jo thjesht për […]

Festohet 77 Vjetori i Çlirimit – Kryetari i Bashkisë z.Adriatik Mema: “Kjo është dita që n’a bën krenar!”

Kryetari i Bashkisë Skrapar, Z.Adriatik Mema, nen shoqerine perfaqesuesve te Komitetit Kombetar te LANC-it,Komitetit te Veteraneve te LANC -it te rrethit,perfaqesues te familjeve te deshmoreve perfaqesues te tjere vendore,si dhe nen pranine e qytetareve te Corovodes, perkujtuan sot Diten e Clirimit te Skraparit permes nje cermonie zyrtare të zhvilluar në Varrezat e Dëshmorëve. “Kjo është […]

Fjala përshëndetëse e Kryetarit të Bashkisë Skrapar z. Adriatik Mema

Të nderuar anëtarë të Këshillit të Bashkisë, I nderuar Ministër Klosi, I nderuar Zoti Shameti, Deputet i Kuvendit të Shqipërisë, E nderuar Zonja Kuko, Zëvendësministre e Brendshme, I nderuar Zoti Hodaj, Zëvendësministër i Brendshëm, E nderuar Zonja Prefekte e Qarkut Berat, Të nderuar Zonja dhe  Zotërinj, Ndihem jashtëzakonisht i nderuar dhe i privilegjuar t’ju drejtohem […]