Neni Nr.7 i ligjit Nr. 119/2014 “Për të drejtën e Informimit” Ligji Nr.139/2015 “Për vetëqeverisjen Vendore”
Koha e shërbimit: Menjëherë
Organi që miraton: Këshilli i Bashkisë Skrapar
Përgjegjës për Publikimin: Kryetari i Bashkisë / Sekretare e Këshillit Bashkiak

Këshilli bashkiak Skrapar përbëhet nga këshilltarë të zgjedhur, sipas dispozitave të përcaktuara në Kodin Zgjedhor të Republikës së Shqipërisë. Në përputhje me nenin 46 të ligjit Nr. 139/2014 “Për Vetëqeverisjen Vendore” numri i përbërjes së anëtarëve të Këshillit, për Bashkinë Skrapar (duke qënë se kjo e fundit ka një numër prej më 20 000 banorë) është 15 (pesëmbëdhjetë)

• Anëtarët e Këshillit Bashkiak Skrapar

Partizan GORÇE
    Mimoza ZYLYFTARI
    Shpresa MUSABELLIU
    Astrit MUSTAFARAJ
    Shkëlqim ZAIMI
    Kujtim LAME
    Fatos HASANAJ
    Flora CELA
    Fatjon HALILAJ
    Pëllumb GURI
    Myqeret HEBIBASI
    Dritan PËLLUMBI
    Drita TARE
    Alban BABALIU
    Margarita MERSINASI

• Adresa e Vendndodhjes së Këshillit Bashkiak Skrapar

Këshilli Bashkiak Skrapar, ka këtë adresim vendndodhjeje:
    Qëndra Kulturore “Riza Cerova” Kati i Dytë
    Rruga: “Pasho Hysi”, Lagjja: “Çlirimi” Çorovodë. Skrapar