Neni Nr.7 i ligjit Nr. 119/2014 “Për të drejtën e Informimit” Ligji Nr.139/2015 “Për vetëqeverisjen Vendore”
Koha e shërbimit: Menjëherë
Organi që miraton: Këshilli i Bashkisë Skrapar
Përgjegjës për Publikimin: Kryetari i Bashkisë / Sekretare e Këshillit Bashkiak
  • Njoftim për thirrjen e Mbledhjes së Këshillit Bashkiak të Bashkisë Skrapar datë 11.10.2019

Në mbështetje të ligjit Nr.139/2015 “Për Vetëqeverisjen Vendore” dhe në zbatim të nenit 53, pika 2, pika3, gërma a), pika 4, njoftoj thirrjen e mbledhjes së Këshillit Bashkiak, ditën e premte më datë 11.10.2019 ora 11:00 në zyrën e Këshillit të Bashkisë Skrapar, Qëndra Kulturore “Riza Cerova” Kati i Dytë, për të shqyrtuar Projekt Vendimet e paraqitura nga Bashkia Skrapar, me këtë rend dite:
    1. Projekt-Vendim “Për detajimin e transfertës nga fondi rezervë i qeverisë për njësitë e qeverisjes vendore për vitin 2019”
    2. Projekt-Vendim “Për disa ndryshime në vendimin e Këshillit Bashkiak Nr.07 datë 27.08.2019, “Për rishikimin e buxhetit dhe numrin e punonjësve të bashkisë Skrapar dhe institucioneve në varësi të saj”.
    3. Projekt-Vendim “Mbi miratimin e listave të inventarit të pasurive të tipit pyje kullota në funksion të proçesit të rregjistrimit në pronësi të bashkive”
    4. Projekt-Vendim “Mbi heqjen dorë nga fondi pyjor publik i një sipërfaqe prej 0.025 në ngastrën 33 B, ekonomia pyjore Liqeth- Valë për ndërtimin e HEC “Vokopola 3” nga subjekti “Vokopola Energji” sh.p.k.”
    5. Projekt-Vendimin “Mbi miratimin e kërkesës për vazhdimin e procedurave për heqjen nga fondi pyjor – kullosor publik i sipërfaqes prej 93.1 ha në objektin “Mëlovë”, Njësia Administrative Leshnje, që do përdoret nga shoqëria “Topi Eki” shpk, për kryerjen e aktivitetit minerar të shfrytëzimit të gurit gëlqeror të mermerizuar”.
    6. Projekt-Vendim “Mbi miratimin e raportit teknik-ekonomik sipas kërkesës së bërë nga shoqëria “TAP-AG”, për dhënien në përdorim të një sipërfaqeje me gjatësi 1.250 kilometra për ndërtimin e linjës elektrike në objektin “Therepel” dhe heqjen nga fondi pyjor / kullosor të sipërfaqes prej 0.417 hektarë.
    7. Projekt-Vendimi “Mbi miratimin e kërkesës për vazhdimin e procedurave për heqjen nga fondi pyjor-kullosor publik i sipërfaqes prej 3.572 hektarë në objektin “Përroi i Pigazit” që do përdoret nga shoqëria “Alion” sh.p.k për kryerjen e shfrytëzimit të mineralit ranor pllakor”
    8. Të ndryshme.

• Njoftim për thirrjen e Mbledhjes së Këshillit Bashkiak të Bashkisë Skrapar datë 30.09.2019

Në mbështetje të ligjit Nr.139/2015 “Për Vetëqeverisjen Vendore” dhe në zbatim të nenit 53, pika 2, pika3, gërma a), pika 4, njoftoj thirrjen e mbledhjes së Këshillit Bashkiak, ditën e hënë më datë 30.09.2019 ora 11:00 në zyrën e Këshillit të Bashkisë Skrapar, Qëndra Kulturore “Riza Cerova” Kati i Dytë, për të shqyrtuar Projekt Vendimet e paraqitura nga Bashkia Skrapar, me këtë rend dite:
    – Dhënia e Pagesës së Aftësisë së Kufizuar për muajin Shtator 2019
    – Dhënia e Ndihmës Ekonomike nga fondi i kushtëzuar për muajin Gusht 2019
    – Miratimi i shpërblimit për kryetarët e fshatrave
    – Miratimi i Projektit prioritar për vitet 2020 – 2022 Rehabilitimi i Ujësjellësit të qytetit të Çorovodës dhe fshatrave Çerenisht dhe Sharove

• Njoftim për thirrjen e Mbledhjes së Këshillit Bashkiak të Bashkisë Skrapar datë 12.09.2019

Në mbështetje të ligjit Nr.139/2015 “Për Vetëqeverisjen Vendore” dhe në zbatim të nenit 53, pika 2, pika3, gërma a), pika 4, njoftoj thirrjen e mbledhjes së Këshillit Bashkiak, ditën e enjte më datë 12.09.2019 ora 11:00 në zyrën e Këshillit të Bashkisë Skrapar, Qëndra Kulturore “Riza Cerova” Kati i Dytë, për të shqyrtuar Projekt Vendimet e paraqitura nga Bashkia Skrapar, me këtë rend dite:
    – Transferim Buxheti në Zërin Investime – Konvikti
    – Miratimin e Planit të mbarështrimit të Pyllit privat me pronar Dashi Satko dhe Dritan Kuçi
    – Miratimi i Ngritjes së Komisionit të Këshillit Bashkiak për Turizmin, Kulturën, Arsimin, Rinisë, Sporteve dhe Barazisë Gjinore.
    – Miratimi i tavaneve përfundimtare të projektit afatmesëm

• Njoftim për thirrjen e Mbledhjes së Këshillit Bashkiak të Bashkisë Skrapar datë 27.08.2019

Në mbështetje të ligjit Nr.139/2015 “Për Vetëqeverisjen Vendore” dhe në zbatim të nenit 53, pika 2, pika3, gërma a), pika 4, njoftoj thirrjen e mbledhjes së Këshillit Bashkiak, ditën e martë më datë 27.08.2019 ora 11:00 në zyrën e Këshillit të Bashkisë Skrapar, Qëndra Kulturore “Riza Cerova” Kati i Dytë, për të shqyrtuar Projekt Vendimet e paraqitura nga Bashkia Skrapar, me këtë rend dite:- Rishikimi i buxhetit dhe numri i punonjësve të Bashkisë Skrapar dhe Institucioneve në Varësi për Vitin 2019
    – Ndihma Ekonomike dhe Paaftësia Gusht 2019