[vc_row][vc_column][vc_column_text]Bukuroshet e Miss Shqipëria 2015 ,rafting dhe videoklipe në Kanionet e Skraparit.
“Çorovoda një qytet shumë i organizuar ,rruga e kanioneve ka ridimensionuar imazhin turistik e piktoresk të lugines së Osumit.”u shpreh Regjizori i mirënjohur i këtij formati Petri Bozo
Skrapari dhe bukuritë e tij magjepsëse githmonë dhe më shumë kohët e fundit, po vihen në fokusin e kamerave dhe videoklipeve promovuese të shumë televizioneve jo vetëm lokale por dhe atyre kombëtare dhe ndërkombetare .
Një grup prej 30 bukuroshesh të shoqëruara nga regjizori tashmë i famshëm i këtij formati televiziv ,Petri Bozo ,mbërriti në Skrapar për të realizuar një videoklip, i cili do të prezantohet gjatë spektaklit. Ky videklip përfshin pamje të xhiruara në vendet më të bukura ,si vrima e nuses ,ura e Blezënckës dhe ura e Zabërzanit si dhe rafting në lumin e Osumit.
Në këto xhirime u përdorën teknika xhirimi shumë moderne, përfshire dhe xhirime duke përdorur teknikën e dronit fluturues. Këto videoklipe do të shfaqen në natën gala të këtij spektakli.
Ditën e dytë vajzat realizuan rafting të shoqëruar nga guidat lokale të Hotel Turizmit si dhe shkuan në Bogovë për të realizuar filmime dhe atje.
Vajzat ,grupi I xhirimit si dhe regjizori Petri Bozo u larguan me pershtypjet më të mira për mikpritjen nga bashkia .
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row]